Hakkımda

Sevil Okumuş

Profesyonel Astrolog
ICF Mindfulness Koçu

Danışman/ Eğitmen/Yazar

İnsan mucizedir. 
Varlığımın her zerresiyle buna inanıyorum.  İşittiğim her sözü kalbime kazınan bir ulunun, Şems Hz’nin şu sözü benim astroloji yaklaşımımın da tam kalbinde yer alıyor:

Allah, içimizde ve dışımızda her an, hepimizi tamama erdirmekle meşguldür. Yaşadığımız her hadise, atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır. Her insan, yavaş ama açıklanamayan bir şekilde mükemmelliğe doğru ilerleyen, bitmemiş bir çalışmadır. Her birimiz tamamlanmayı bekleyen ve tamamlanmaya çalışan, halen üzerinde çalışılan birer sanat eseriyiz. Rab, noksanlarımızla ayrı ayrı, tek tek uğraşır çünkü insanlık, her bir noktanın, eserin bütünü için eşit derecede önemli olduğu bir hat sanatıdır.

İnsanın kendisini bilebilmesi için, önce layıkıyla anlayabilmesi gerekir. İdrak arttıkça, kabul ve sevgi de artar. Her insanın kendisini, eşsiz varlığını ve hayatını, kabule giden yolculuğu kendisine özeldir. Ben kişilerin kendilerini, ilişkilerini, çocuklarını, yaşamlarını, hem hayat olayları üzerinden hem de zihin, duygu, ruh birliği temelinde daha derinden anlayarak, yaşamaya geldikleri en yüksek ifadelerini bulmalarını, kendi kitaplarını okumalarını kolaylaştıran bir eşlikçiyim. Astrolojik olarak batı astrolojisi, klasik astroloji, psikolojik astroloji, evrimsel astroloji, islam astrolojisi prensiplerini ve tekniklerini kullanarak, kendi oluşturduğum tarzda sentez bir yorum sunuyorum. Başta Hakan Kırkoğlu olmak üzere, Türkiye’de ve yurt dışında pek çok eğitimler aldım, halen almaya devam ediyorum. Çoğunlukla insanlar bana hayat konularını, kariyer konularını, aşk ve ilişki konularını ve çocuklarını ve onlarla olan ilişkilerini daha iyi anlamak için ve bazen de önemli hayat kararlarının arifelerinde ulaşırlar. 

Gelecekte olacak bazı olaylar ya da iz bırakacak geçişler muhakkak önemlidir ancak ben bir astrolog olarak bunlardan daha çok, kişinin iç barışını ve dengesini zamanın o noktasında nasıl temin edebileceğine odaklanıyorum.Başımıza gelen hadiselerin de dili ve bize işaret ettikleri vardır ve astroloji bunları ve dolayısıyla kendimizi anlayabilmemizi kolaylaştırır. Olayların kendilerinden daha da önemli olan, onları nasıl karşıladığımız, bunun için nasıl bir içsel donanım geliştirebildiğimizdir.  ICF onaylı bir mindfulness koçu olarak, travma duyarlı bir astroloji pratiği yürütüyorum.

Açık, nazik, yargısız ve arkadaşça bir tutumla ve bilinçli bir farkındalıkla yaşamak günlük olarak hayatımda beslediğim ve pratiğime de yansıttığım bir nitelik. Önemli gün ve tarih seçimi, soru astrolojisi, dünya astrolojisi ve olay tahminleri astrolojinin ilgilenmeyi seçmediğim alanları. Ben kişilerin, tam olarak kendileri olmalarının önündeki tüm engelleri adım adım kaldırmalarını destekleyen, kendi varlıklarının sonsuzluğuyla onları tanıştıran bir astroloji pratiği sunuyorum. Bu seanslar eşliğinde, adım adım korkularını yenen, atamadıkları adımları atan, hep erteledikleri önemli kararları alan, kendileri için hedefler koyabilen veya hedeflerini gerçekleştirebilen, çocuklarıyla ilişkilerini güçlendiren çok sayıda danışanım oldu. Eksikliklerimiz ve geliştirilmeye ihtiyaç duyan yönlerimiz, mindfulness’ın bilinçli farkındalığıyla görüldüğünde, bu kabulün nasıl sevgi dolu, güçlü, keyifli bir varoluşa dönüşebildiğine defalarca tanık oldum. Belki de bu nedenle çoğu danışanım, her yeni senelerinde, kendi gelişimlerinde zamanın o noktasındaki yorumlarımı duymak için yeniden geliyorlar ve bir çoğu ile gönül bağlarımız var. Hayatlarındaki gelişimlere tanık olmaktan ötürü kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum.

Nasıl başladığımı sorarlar bana hep, bu bir mana denizi..Ben kendimi bu denizde buldum ve deniz nedir bilmezken, yüzmeyi hatta dalmayı bildiğimi hayretle keşfettim. Bu sonsuz denizin derinliklerinde yeni manaların kapısını çalmak, bilmediğim kıyıları keşfetmek ve bu yolculuk boyu bir insan olarak gelişmek benim en büyük zevkim. 1000’den fazla danışanla yaptığım seanslar da, zaman içerisinde farklılaşıyor, dönemlerinin izlerini taşıyor.  Göksel gündemleri “Astroloji ve Mindfulness” podcastimde paylaşıyor, blogumda ve instagramda yazılar yazıyor ve bireysel astroloji, çocuk ve genç danışmanlığı ve mindfulness koçluk seansları sunuyorum. Deneysel programlar yaratmak, grup çalışmaları tasarlamak, kitaplar yazmak ve keyifle büyüyerek gelişmek yakın gelecekteki hedeflerim arasında.

Eğer benimle bir seans deneyimlemek isterseniz, randevu oluşturmak için bana sosyal hesaplarımdan veya sitede yer alan iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Sevil Okumuş