Koç-Terazi tutulmaları ilişkilerimizi nasıl değiştirecek?

Koç burcundaki güneş tutulmasıyla yeni tutulma mevsimi açıldı. 17 Temmuz’da düğümlerin koç- terazi burçlarına geçişleriyle bu enerjiler daha da güçlenecek.

Tutulmaların ve ay düğümlerinin burç değiştirmeleri çok önemlidir ve yeni döngülerin başlangıcını gösterir. Yaklaşık iki senedir tutulmalar ve ay düğümleri boğa akrep burçlarında seyrediyor, kuzey ay düğümünün ise boğa burcundaki bu son günü.

Son iki senede huzurun ve mutluluğun bizim için nasıl mümkün olabildiğini, ruhsal buhranlardan ve krizlerin içinden geçerek ve birçok psikolojik sıkıntıyı da geride bırakarak deneyimledik. Kendi değerimizden, hangi şartlarda kendimizi huzurlu ve güvende hissedebildiğimizden, ne tür ilişkiler içinde olmanın bize iyi geldiğinden, kendi fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarımızdan, üretmenin ve değer katmanın öneminden ve bizim için gerçekten neyin değerli olduğundan şüpheye yer bırakmayacak şekilde emin olduk. Bazı önemli ilişkilerimiz de net olarak sonlanmış olabilir. Koç terazi tutulmaları döneminde ilişkilerimize dev bir restart atılıyor, bu özellikle ilişkiler anlamında tam bir sil baştan dönemi.

Koç burcundaki güneş tutulmasının getirdiği temalar açılışı yaptı ve bu senenin sonbaharına kadarki iklimi de belirledi. Tutulmayı yazmadım ancak getirdiği temaları anlatmıştım, podcastten dinleyebilirsiniz.

Bugün, düğümler burç değiştirmek üzereyken Yengeç burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor ve bu yazıyı tam da yeni ayın gerçekleştiği sıralarda yazıyorum. Düğümlerin koç-terazi burçlarında seyredeceği bu bir buçuk yıllık dönemde uzun süren bir ataletin sona erişine tanık olacağız. Yeni girişimler, başlangıçlar, daha önce bir türlü cesaret edilemeyen konularda kendinize güvenerek adımlar atabileceğiniz bir dönem başlıyor. Her türlü ilhamla coşabileceğiniz, özgürce tutkuların peşinden gitmek isteyeceğiniz, kendi kimliğinizle ilgili bir yarayı da bu sayede iyileştirebileceğiniz – chiron koç burcunda -yeni bir sayfa bu önümüzdeki iki yıl ve koç terazi burçlarındaki tutulmalarla da bu temalar perçinlenecek.

Zaten aslında Koç burcundaki güneş tutulmasıyla konular hayatlarımıza girdi. Yeter artık dediğimiz şeyler ve yeni dönemde gelişimimizi desteklemeyen ilişkilerin tutumların da sonu bu. İlişkilerde diplomasi, uyum yaratmak, karşı taraf odaklı olmak harika bir şeyse de, bunun aşırılığında ilişkide kendini kaybetme, geçim uğruna tutkulardan taviz verme ve sizi gerçekten memnun edecek şeylerden geri durma gibi hallerin ipliği pazara çıkacak bu önümüzdeki dönemde. Sağlıklı, karşılıklı ve güven dolu ilişkiler, sadece içinde gerçekten kendiniz olabildikleriniz olacaktır.

Bununla birlikte yapamadığınızı düşündüğünüz, yetersiz hissettiğiniz konularda da yepyeni bir özgüvenle tanışabilirsiniz. Pek çok korkunuzu tarihe gömebilirsiniz. Bu dönem zihnin tereddütlerine yenilmeden, cesurca ve hızla hareket edebilenler hızla değişen fırsatlardan yararlanabilecekler. Koç, her türlü sizi destekliyor riskler almanız, nabzınızı yükselten şeylerin peşine düşmeniz ve kendiniz için anlamlı olan eylemler başlatmanız için!

Düğümlerin burç değiştirmeleri çok önemlidir, hayatın farklı dönemlerinin getirdiği değişimler gibi önemli değişimleri hayatlarımıza getirir. Kim olduğunuzu, arzularınızı ve ihtiyaçlarınızı tavizsizce sahiplenmenin getireceği müthiş bir özgürlük hissi olacaktır. Koç kuzey düğümünün çağrısı tam olarak da bu. Hayatınızı daha fazla kendinize, tutkularınıza ve kendi tatmininize önem vererek yaşamak.

Kendine odaklanmanın bencillik olduğuna dair inançlarınız varsa, bunlar da bu süreçte iyileşecektir. Her birimiz öylesine benzersiziz ki, sadece sizi tutuşturan o arzulara doğru adımlar atmaya başladığınızda, ateş büyüyecek ve sizi motive edecek, canlandıracak ve size rehberlik edecektir. Hep hayal ettiğiniz o şeylere doğru ilerleme vakti geldi ve bunu sizden başka sizin için yapabilecek kimse yok.

Çok sayıda evliliğin , yeni ortaklıkların, işbirliğinin de kurulacağı bir dönem bu. Her tür ilişkide rahatsızlıkları dile getirmek, istek ve ihtiyaçları öne sürmek ve özerk, bağımsız kimliğinize saygı göstererek yaşamayı öncelik yapmak gerekecektir.

Burçlara göre de belki ileride paylaşabilirim, bu dönemde kadınların özellikle haklarını aramaları, daha girişken olmaları, öfkeleriyle barışmaları ve isteklerinin peşinden gidecek cesareti geliştirmeleri çok önemli olacak. Bu yönde de bazı programlar hazırlıyorum, buradan ve instagram üzerinden paylaşacağım.

Bu gece havadaki değişimi hissedebilirsiniz, yarın sabahla birlikte koçun davulları çalmaya başlayacak. Bu dönemde düğüm dönüşü veya yarı dönüşü yaşıyorsanız bu sizin için özellikle önemli bir dönem olacaktır. Bu konuyu önümüzdeki günlerde daha çok konuşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*