2017’nin astrolojisi ve yıllık burç yorumları

Gök döner ve herkes kendi nasibince yararlanır, kendi kapasitesi, anlayışı ve farkındalığınca gelişir, insan olma yolunda ilerler. Durum buyken ve her bir harita parmak izi kadar farklıyken, herkes için geçerli genel yorumlar yapmak oldukça zor ve kumaşa göre tam ölçüsünde, üstüne bire bir uyan elbise biçmeyi seven benim gibi biri için muğlak bir çizim yapmaya benziyor..Yine de yeni tanıştığım kişilerin astrolog olduğumu öğrendiklerinde, sordukları soruların çoğunu cevapladığı için böyle bir yazı yazmak istedim.

2017 astrolojik ajandasının bana göre en önemli olaylarından biri ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları. Uzunca bir süredir hepimizin gündeminde olan uzun ve oyalayan uğraşlar, sakatlıklar, sağlık ve beslenme problemleri, iş odaklı geçirilen zamanlar yerini daha fazla çocukça mutluluğa, yaşamın tadını almaya ve yaratıcılığa bırakıyor.

Güneş tutulmaları, Jüpiter- Uranüs karşıtlığı, Jüpiter’in burç değiştirerek Akrep burcuna geçişi, Satürn’ün yay burcundaki son yılı, Pluto ve Chiron paslaşması, merkür, venüs retroları..Her biri yıla ayrı ayrı iz bırakacak gelişmeler. Fakat her ne kadar hepimizi etkileyen gelişmeler olsalar da, herkesin kendi kişisel gelişimi, kendi dersleri var. Farklı renkteki gözlükler gibi. Varoluşa nereden ne şekilde ve hangi varlıktan baktığınıza göre dersler değişiyor.Bu yorumları okurken bunların son derece genel yorumlar olduklarını aklınızdan çıkarmayın ve yükselen burcunuzu da okuyun. İşte başlıyoruz.

Koç Burcu

Burcunuz veya yükselen burcunuz koçsa, mesleki konularda büyümeye çalışmak adına altyapısal işlere gömülü olduğunuz bir dönemi geride bırakmış olabilirsiniz. Artık aşka ve yaratıcı faaliyetlere daha fazla zamanınız olacağa benziyor. Yurtdışı temasları, yüksek öğrenimle ilgili konularda büyümeye çalışmak için ter döktüğünüz durumlarla ilgili artık yeni anlaşmalara imza atabilirsiniz. Ekim’e kadar olan dönem size bu anlamda fırsatlar getirebilir. İlişkiler ve ortaklıklarda hem bunların hayatınızdaki yerinden hoşnut olup hem de zaman zaman çok sıkıldığınız dönemler bekleyebilirsiniz. Mevcut ilişkilere biraz heyecan getirebilir, ilişkiniz yoksa pek çok nitelikli adayla tanışabilirsiniz. Tekneyi çok sarsmamanızı öneririm çünkü hayatınızdaki bu dönemki ilişkiler sizin için oldukça pozitif görünüyor. Kendi isteklerinizle, karşı tarafın bakış açısı arasında bir denge bulmanız gerekiyor. İş anlamında ortaklıkların da sınanacağını söylemek mümkün. Mevcut şartları, değişen iş hedeflerine göre uyarlamak ve anlaşmaları da bu yönde değiştirmek gerekebilir. Bu değişime dayanamayan anlaşmalar sonlanabilir, yeni hedeflerinize uygun yeni anlaşmalar ortaya çıkabilir. Aşktan ve ortaklıklardan yana çok şanslı bir dönemdesiniz. Tabii ki kısmet ama bekarsanız evlilik yönünde de güzel işaretler var.

Boğa Burcu

boğa burcu 2017 burç yorumuBoğa burcuysanız veya yükselen burcunuz Boğaysa, dikkatiniz evdeki keyfinize, neşenize yöneliyor. Evde geçirdiğiniz zamanın kalitesi, evde yapılan yeni hobiler, ev için yapılan keyif harcamaları da artabilir. Satürn Yay burcuna girdiği dönemden beri kariyerinizde bir yeniden yapılanma içinde olabilirsiniz. Bu dönemde aile hayatınızda ve evinizde kendinizi daha fazla mutlu etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yıl merkür retroları toprak burçlarında gerçekleşiyor, merkür retrolarında mümkünse parayla ilgili kararlar- yeni bir satın alma yapma gibi- almasanız daha iyi olur. Boğa için gayrimenkullerden yana da şans artıyor. Ev almak, evle arsalarla ilgili yatırımlar için altın bir dönemdesiniz, fırsatları değerlendirin. Satürn halen sizi büyümek ve gelişmek için zorlamaya devam edecek. İşinizle alakalı bu değişimlerin bir kısmı çoktan gerçekleşmeye başlamış olabilir, pozisyon değişikliği, yurtdışına açılma, kadro büyütme, büyümek için borçlanma gibi konular bu yılın da gündeminde.Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkiler de sen-ben çekişmesi hat safhalara ulaşabilir. Ani çıkışlar mutlaka olacaktır ama venüs insanları olarak sizlerin diplomasiyi tercih etmesi yararınıza olur. Diplomasi sınavını geçerseniz bu kişilerin size ummadığınız şekillerde yardımı dokunabilir. Bu yılın sizin için en önemli mesajı, değişime direnmeyin.

İkizler Burcu

ikizler burcu 2017 yıllık burç yorumuİkizler burcu insanları bir süredir özellikle kariyerleri ve hayattaki yönleri anlamında elde olmayan belirsizlik ve yönsüzlüklerle uğraşıyorlar. Bazıları daha idealist ve onlara ilham veren uğraşların özlemi içindeler. 2016’daki Satürn-Neptün kareleri de bu belirsizliği iyice açığa çıkarmış olmalı. Hem ilişki ve ortaklıklarda hem de iş anlamında hayal ve gerçeğin ayrışması bazı hayal kırıklıklarıyla beraber yaşanmış olabilir. Satürn artık  sizin için yükselmeye başlıyor, yani işiniz her ne olursa olsun bugüne kadar ekmiş olduklarınızı biçeceğiniz dönem başlıyor. İkizler burcuysanız özellikle bu son yeni ayla birlikte, Uranüs’ün de yeniden direkt harekete dönmesiyle gelecekten ve bir ilişkiden ne beklediğinizi artık çok iyi biliyor olabilirsiniz. Bu yıl size yaşama coşkunuzu yeniden kazandıracak ilişkiler ve uğraşlar getirebilir, sizi ilişkilerde adalet ve denge konusunda zorlayarak geliştirecek ve büyümenize neden olacak önemli ilişkiler başlayabilir. Harcamalar ve borçlar yine dengede tutmanız gereken konular olarak görülüyor, yeni harcamalar yaparken mevcut borçları mutlaka dikkate almanızı öneririm çünkü Oğlak burcundaki Pluto’nun şakası yok. Öte yandan kendinizi sanatsal bir biçimde ifade etmek için harika fırsatlar var, zihniniz her zamankinden çok daha yaratıcı bu dönemde. Düşündüklerinizi çevrenizle paylaşabilirsiniz, içerisinde estetik bir yön bulunan uğraşlar hobiler hayatınıza girebilir. Aşk enerjisinin daha yoğun hissedilmeye başlanacağı 2017 İkizler burcuna da hayallerinin ilişkisini getirebilir.

Yengeç burcu

yengeç burcu 2017 yıllık burç yorumuYeni yılın aşk enerjisini en çok hissedecek burçlardan biri Yengeç. Yakın beraberliklerde çok fırtınalı ve mesafeli dönemlerden geçen Yengeç insanlarının bu yıl hem aşktan hem çocuklardan yana  yüzleri gülüyor. Evlilikle veya kariyerleriyle ilgili sürprizli gelişmelere açıklar. Bir çok yengeç insanı sağlığıyla ilgili konulara son 1.5 yıldır daha ciddi yaklaşıyor, bu alanda bu yıl da disiplinli olma gereği var. Yakın beraberliklerde uyum elde etmek kolay olmasa da size adil paylaşımlar hakkında çok şey öğretebilir. Değişen şartlar ailede, evle ilgili konularda karşı tarafa uyum sağlamayı gerektiriyor. Eşinizle veya anlaşmalarınızla ilgili durumlar eski yaralara iyileşme ortamı sağlarken, daha fazla kabullenme içinde olmanızı sağlayabilir. Bu yıl elinizdeki kaynakların değerini daha fazla bilmek ve fazladan borçlanmamak hem maddi hem manevi sağlığınız için iyi bir karar olabilir.

Aslan burcu

aslan burcu 2017 yıllık burç yorumuBu yıl ışığınız daha da parlak! Artık işle ilgili sizi endişelendiren konuları bir kenara bırakıp yeni ufuklara yelken açma zamanı. Kendinizi daha fazla ortaya koyabileceğiniz bu yılda, yeni eğitimler almak veya vermek mümkün. Keyifle yaptığınız aktiviteleri daha fazla ciddiye aldığınız ve belki işe çevirdiğiniz bir yıl olabilir.  Bu kadar çok aslan vurgusu tabii ki aşkla yaşamayı getiriyorsa da ilişkilerde daha çok sorumluluk, mesafe ve dersler var. Bu yıl insanların sizi nasıl gördüğünü veya ilişkide olduğunuz kişileri bir kenara bırakıp gerçekten kendiniz olmanın tadını çıkarmanız ışığınızı daha da parlatabilir. Yeni konulara ilgi duyabilirsiniz, eğitim ve seyahatlerle ilgili ani fırsatlar çıkabilir. Günlük iş hayatınız dönüşüm geçiriyor, düşündüklerinizi uygulamaya koymak için daha fazla diplomasi, işbirliği ve uzlaşı gerekiyor. Bu yazla birlikte uzun süredir devam eden borçlarınızdan kurtulsanız da, tüm yıl boyunca harcamalarınızda ölçülü olmak mecburiyeti var.

Başak burcu

başak burcu yıllık burç yorumu 2017Artık hayaller kurabilen Başak burcu insanları, ikili ilişkilerde onlara ilham veren fakat aynı zamanda da gerçek olamayacak kadar güzel düşlere daldıran kişilerin gerçeklikleriyle yüzleştiler. Her ne kadar hayal kırıklıkları olsa da, yine bu ilişkiler sayesinde hayatta işten daha fazlasının olduğunu ve yaşamdan keyif almayı da hatırlamış durumdalar. 2017’de geçen yılın Satürn Neptün karesinden sıyrıldığımız için hayal mi gerçek mi yoksa ikisi de mi soruları tarihe karışıyor, saf gerçeklikle ve pratik bakışla karşı karşıyayız bu yılda. Yeni ilişkiler, yaratıcı hatta sanatsal uğraşlar, yeni hobiler bu yıl size işten daha fazla doyum sağlayacaktır. Önemli içsel sorgulamalardan geçen Başak insanları bu yıl maddi imkanlardan yana da şanslılar. Yeni beceriler geliştirebilir, yeni ve beklenmedik finansal kaynaklar yaratabilirler. Geçtiğimiz yılla birlikte bu yıl, hayatınızın bir 15 yıllık dönemini etkileyecek önemde kararlara gebe. Acele etmeyin ve büyük kararları hızla almayın. En karanlığı geride bıraktınız, artık yavaş yavaş yükseliş başlıyor.

Terazi burcu

terazi burcu 2017 yıllık burç yorumuGeçen yıl başladığınız ve oldukça ciddiye aldığınız eğitimler varsa bu yıl onları yepyeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Herşeyden önce aşırı sosyal bir yıl sizi bekliyor. Yeni şeyler öğrenmek ve seyahat etmek için harika bir yıl. Odağınız her ne kadar yakın ilişkiler ve aşk olsa da, yaşamın keyfini bu yıl daha çok arkadaş gruplarınızda ve grup aktivitelerinde bulmanız mümkün.  Yakın ilişkilerde kafanıza göre takılmanın keyfini, karşı tarafla uyum içinde olmanın huzuruyla dengelemeniz gerekecek, ikili ilişkilerde oldukça fırtınalı bir yıla giriyorsunuz. Yeni sosyal ilişkileriniz evdeki ve ailedeki sorumluluklarınızın da dönüşmesini tetikleyebilir. Kardeşleriniz varsa onlarla olan ilişkileri bu yıl daha iyi yönetebilir, sesinizi daha net duyurabilirsiniz. Ekim ayı ile birlikte yeni kazanç fırsatları oluşabilir.

Akrep burcu

akrep burcu 2017 yıllık burç yorumu2017,  kariyerinizde ışığınızın yükseldiği, enerjinizin arttığı, kendinizi geçen yıl edindiğiniz tecrübeler  ve geliştirdiğiniz yeteneklerle öne çıkarabileceğiniz bir yıl. Bu yıl kariyerinizde olabileceğinizin maksimumu için bütün gücünüzle uğraşmanızı öneririm, yolunuz açık. Yaklaşık 1.5 senedir hayallerinizi gerçekleştirmek için maddi kaynakların önemini daha iyi anlamış durumdasınız. Ekim ayından itibaren finansal olarak çok daha rahatlamış hissedebilir ve ektiklerinizi biçmeye başlayabilirsiniz. Aşktan yana da oldukça şanslı bir yıl, fakat bu yıl karşınıza çıkan kişiler ilişkilere bakış açınızı ciddi şekilde değiştirebilirler. İlişkilerde adil ve eşit paylaşımlarla ilgili önemli uyanışlar yaşayabilirsiniz. Özellikle Mayıs ayı, yakın beraberliklerde önemli fırsatlarla geliyor.

Yay burcu

yay burcu 2017 yıllık burç yorumuBu yıl hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, büyük düşünerek kazançlı çıkabileceğiniz bir yıl. Yeni arkadaşlıklar, hayata ve aşka bakış açınızı son derece olumlu etkileyebilir. Bu yıl maddi anlamda kazançlarınızın değerini daha iyi bilip, ekstra harcamalardan kaçınarak mümkünse biraz para biriktirmenizi öneririm. Gruplarla yapacağınız seyahatler her zamankinden daha eğlenceli ve öğretici olabilir. Ekim ayına kadar yeni sosyal çevreler ve arkadaşlıklar sizin için yararlı olacak kişileri hayatınıza getirebilir, bu dönem kulüpler oluşturmak ve yeni sosyal çevrelere girmek için altın bir fırsat. Hayatınızın yeni bir yön kazanmaya başladığı bu dönemde yeni kararlar ve önemli yön değişiklikleri olabilir.

Oğlak burcu

oğlak burcu 2017 yıllık burç yorumuOğlak burcu insanları, yakın beraberliklerinde daha yoğun bir duygusallığın ve paylaşımın yaşanabileceği bir döneme giriyorlar. Başkaları yoluyla yeni gelir kaynaklarına kavuşabilirler, miras gibi konular hayatlarına girebilir. Kişisel karizmalarının giderek arttığı bu dönemde, Oğlak insanları bir süredir değiştiremedikleri şartları daha fazla kabullenmeye alıştılar. Bu yıl her zamanki sağduyulu ve tutumlu yaklaşımları yerini kendilerini daha fazla ifade etmeye bırakıyor. Keyif aldıkları konularla ilgili harcamaları artırabilirler, çocuk sahibi olmakla ilgili düşünceler varsa bunlar için de oldukça pozitif bir yıl. Tüm bu konular Ağustos ayı sonu gibi zirveye ulaşabilir. Ev ve iş dengesini ayarlamak bu yıl çaba gerektiriyor, ani taşınmalar mümkün.

Kova burcu

kova burcu 2017 yıllık burç yorumuHayatı biraz hafife almak ve yaşama coşkusunu yeniden kazanmakta eşinizden ve yakın ilişkide olduğunuz kişilerden büyük yardım görebilirsiniz. Birlikte katılacağınız kurslar, hobiler yoluyla yeni keyifler keşfetmek için harika bir yıl. Eğer devam ettiğiniz bir yüksek öğrenim varsa bu yıl başarıyla tamamlayabilirsiniz. Bu yıl dikkatinizi ilişkilerinize ve karşı tarafın bakış açısına verdiğiniz ölçüde kazançlı çıkabilir ve ilişkilere bakış açınızı genişletebilirsiniz. Yakın beraberliklerde kendinizi ve duygularınızı daha fazla ifade etmek, birebir ilişkilerinizi geliştirmek için bu yıl harika bir fırsat sunuyor.

Balık burcu

balık burcu 2017 yıllık burç yorumuGeçen yıldan beri Balık insanları ikili ilişkilerde daha dengeli olmanın ne demek olduğunu deneyimliyorlar. Bu yıl tamamen kendilerini feda etmeden veya hayallerde kaybolmadan dengeli paylaşımlar yapma dersleri katmerleniyor. Bu kez ortak finansal konularda alış veriş dengesini gözetmek durumundalar.  Yaratıcı işlerde çalışan Balık’lar için hayal güçlerini çok daha yapıcı şekilde ortaya koyabilecekleri bir yıl. Özellikle Mayıs ayıyla birlikte günlük işlerinde daha keyifli, daha yaratıcı olma fırsatları çıkabilir. Kariyerlerinde bir süredir daha geniş bir alanı kapsamaya çalışan Balık’lar, Ekim ayı ile birlikte yurtdışı bağlantılı konularda da ilerleme bekleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*