Ve Satürn Oğlak burcunda..Hayalleri gerçek yapma zamanı

Saturn oglak

Satürn’ün Oğlak burcuna girişi, en zorlandığımız ve bizi en çok korkutan konularda kendimizi aşmak ve olabileceğimiz en iyi versiyonu olmak için bir inşaat başlatıyor. Bir vizyon belirlemek ve hedef yönünde ter dökme niyetine girmek için daha iyi bir zaman olamazdı. Bugünleri bu anlamda iyi değerlendirmek gerek. Bu dönemde hedefsiz olmanın acı sonuçları olabilir.

Önümüzdeki 3 yıl için, siz neyin inşaatını yapacaksınız? Satürn, yaş aldıkça kıymeti ve önemi anlaşılan bir sembol ve zamanın tanrısı sıfatını da sonuna kadar hakediyor. Çünkü şans, dış etkenler vb nedenler olsa da eninde sonunda hepimiz ektiğimizi biçiyoruz. İşte Satürn de en basit tanımıyla bunun gerçekleştiğinden ve hesabın görüldüğünden emin olan etki.

Eğer hayallerin seni korkutmuyorsa, yeterince büyük değiller demektir. Muhammed Ali

Üstelik Satürn’ün oğlak burcundaki seyri, sadece sizin korkularınız değil, toplumsal olarak da statü ve itibar kazanma yolunda vermeniz gereken çabaların da göstergesi. Eğer üzerinize düşeni disiplinli ve düzenli şekilde yaparsanız bu 3 yılın sonunda emekleriniz mutlaka sizi çok daha güçlü konumlara taşıyacaktır.

Satürn Oğlak’ta, gelişimin önünde engel teşkil eden çocukluk şartlanmalarımızı da aşmamız yönünde zorlayıcı ve geliştirici olacaktır.Artık geçmişi ve geçmişten gelen ve önünüzde engel olan herşeyi geride bırakma zamanı. Ingress haritada akrep ve yay burçlarının hakimiyeti bu dönüşümleri biraz macera tadında bir iyimserlikle ele alacağımızı ve bu büyüme sürecinde tek başına değil başka insanlarla birlikte yol alacağımıza işaret ediyor. Pragmatik ve tutumlu olmak, ne hissederseniz hissedin gerekenleri yapabilmek çok önemli yetenekler olacak. Merkürün de retro oluşu bu süreçte öğrenilmesi gereken beceriler için ekstra efor sarf edeceğimizi ve en iyiyi yakalayana kadar tekrar tekrar aynı eforları sarf edeceğimize işaret ediyor.

Bu yaklaşık 3 yıllık süreçte, önceki 3 yılda olduğu gibi zorlayıcı Satürn Neptün açıları yer almayacağından ve aksine Neptün’ün daha da destekleyici bir konumda olacağından dolayı, hayaller ve vizyonlar bu çok çalışma sürecini daha da üst noktalara taşıyabilecektir. Bu süreçte eğer hayatın sizden beklediği yoğun çabayı sarfetmez statükoyu koruyarak, kolayı/tanıdık olanı seçerseniz Satürn’ün de sonunda size pek yumuşak davranmayacağını da belirtelim. Tanıdık olmayan, sonunu pek kestiremediğiniz ve sizi zorlayan yolu seçerek olabileceğiniz en iyiyi olma yönünde efor sarfetmek bu 3 yılda desteklenecek olan tavır olacaktır.

Ne konuda nasıl bir inşaat yapacağınız haritanızda Oğlak burcunun düştüğü ev ve natal Satürn’ün konumuna bağlı olmakla beraber, genel olarak Satürn Oğlak geçişi burçları nasıl etkileyecek kısaca bahsedelim.

Koç Burcu: Yeni ilişkiler, eğitimler ve uluslararası iletişimlerle işlerinizi zirveye taşıyabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Hayatınızın her alanını etkileyecek büyük ve köklü değişimler içine girebilir, uzun vadeli planları uygulamaya başlayabilirsiniz. Medeni durumunuz, yaşadığınız ev hatta ülke dahi değişebilir. Tüm ailenize kol kanat gereceğiniz ve sorumluluklarınızın ciddi şekilde artacağı bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte kısıtlı imkanlarla maksimum yaratıcılık sergilemeniz önemli olabilir.

Boğa Burcu: İş yaşamında boğa insanları uzmanlıklarını çok daha üst seviyelere taşıyabilecekleri, yeteneklerini uluslararası olarak kullanabilmelerinin önünü açan mücadeleler içine girebilirler. Düzenli ve sürekli çabalarının karşılıklarını muhakkak alacaklar. Sağlıkla ilgilenmek için de bu dönem fırsatlar sunuyor, bu alanda daha dikkatli, dengeli ve sorumlu davranmaları gerekebilir. Paranın öneminin yoğun şekilde vurgulanacağı bu 3 yıllık süreçte boğa burçlarının da alışık oldukları ortamların ve durumların dışına çıkarak bilmedikleri alanları da keşif duygusuyla hareket etmeleri gerekebilir. Değişime direnmeden fakat sağduyulu ve dengeli hareket etmek önemli olacak. Özellikle ortaklıklarda soğukkanlılığı korumak ve gerçekçi somut yaklaşımlar önem kazanıyor.

İkizler Burcu: Satürn’ün son 3 yıllık geçişi size anlaşmalar ve yakın beraberliklerdeki kuralların, düzenlerin ve hayalleri gerçeklerden ayırt etmenin önemini fazlasıyla öğretmiş durumda. Şimdi hayatınıza daha fazla sahip çıkacağınız ve artan sorumluluklarla test edileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Taşın altına elinizi koymak ve gerekenleri ne olursa olsun disiplinli ve düzenli şekilde yapmaya çalışmak ruhunuzun yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olacaktır. Uzun vadeli maddi hedefler belirlemek için çok iyi bir dönem.  Her türlü ortaklıklar ve freelance çalışmalar da destekleniyor. Eğitimler, yaratıcı yazarlık gibi konular özellikle 2018’de kazançlı olabilir. Bu sene sağlıkla ilgili artık kesin olarak değişmesi gereken şartlara eğilmelisiniz.

Yengeç Burcu: Yengeçler için aşk ve ilişkiler bir sonraki seviyeye taşınıyor. Çocuk sahibi olmak için şanslı bir yıldasınız. Eşinizle, yakın dostlarınızla uzun vadeli planlar yaparak bunları disiplinli şekilde uygulamanız yararınıza olacaktır. Bu 3 senede karşı taraftan öğreneceğiniz çok şey var. Sağlığınızla ilgili ihmallerin faturası ağır olabilir, bu süreçte hem beslenmenize hem de hareketliliğinize önem vermek durumundasınız. Bekar yengeçler için ciddi ilişki fırsatları çıkabilir.

Aslan Burcu: Aslanlar, Satürn Oğlak etkisini yaratıcılıklarını işlerine daha çok aktarmak için kullanabilecekler. Ufuklarını genişletebilecekleri, öğrendiklerini daha geniş çapta kullanmaya başlayabilecekleri bir sürece giriyorlar. Özellikle bu yıl artık geçmişi ve geçmişin krizlerini geride bırakarak kendilerini yeniden inşa ediyorlar. Kronik sağlık sorunları, özellikle dişler, kemikler artık daha fazla dikkatinizi gerektiriyor. Çok fazla çalışmak sağlığınız üzerinde olumsuz etki yapabilir.

Başak Burcu: Belirsizlikler ve uzun bekleyişlerle dolu, psikolojik olarak da zorlayıcı bir 3 seneden sonra artık nihayet keyif aldığınız uğraşlara yönelebileceğiniz dönem geldi. Bu süreçte hayatınıza yeni hobiler, keyifler girebilir. Kendi yapabileceklerinizi keşfedebileceğinizi ve yaratıcılığınızı somut ve başkalarına da yararlı şekilde ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Artık sadece çalışmanın sizi memnun etmediği bir noktadasınız, keyif almak ve yaratıcılığınızı, kimliğinizi yaptığınız işe katmak önemli olacak.

Terazi Burcu: Ailenizle daha fazla ilgileneceğiniz ve iç dünyanızda da tam bir çetin ceviz olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte evinizi, ailenizi ilgilendiren uzun dönemli planlar, satın alımlar olabilir. Kendi sınırlarınızı belirlemek önem kazanıyor. Geçmişi geçmişte bırakabilmek için yardım almak özellikle bu yıl iyi bir fikir olabilir. Ortak finansal konularda ve yakın beraberliklerde beklenmedik sürprizlerle bu alanlarda da sınırlarınızı daha iyi çizebileceksiniz. Ev almak, arsa almak gibi düşünceler uzun dönemde karlı olabilir.

Akrep Burcu: Bu 3 yıllık dönemde yakın çevrenizle özellikle varsa kardeşlerinizle olan iletişimleriniz önem kazanacak. İletişimleri geçmişin gölgelerinden arındırıp daha sağlıklı kılmak için kendinizi daha iyi ve daha net ifade etmenin yollarını öğreniyorsunuz. İlişkilerde huzurun önemini ve iletişimin bundaki rolünü çok iyi anlayacaksınız. Eğitim vermek, bir konuda bilgilerinizi aktarmak veya küçük eğitimler almak gibi konular hayatınıza girebilir. Düşüncelerinizi somutlaştırıyorsunuz.

Yay Burcu: Hem maddi konular hem de sizin bu konulara olan yaklaşımlarınız hiç bu kadar önemli olmamıştı. Tüm bunlara hem daha disiplinli ve somut şekilde yaklaşabilecek hem de bu konuda yeni yetenekler geliştirebileceksiniz. Bu süreçte para ve iş konularında geleceğe yönelik hummalı çalışmalar içindesiniz. Bu dönemde kredilerden ve ortaklıklardan ziyade kendi çabalarınıza yönelmeniz daha verimli olacaktır. Ailevi değerlerinizi, ailede para konularını daha farklı bir gözle göreceksiniz. Ekim ayı ile beraber hayatınızın daha fazla kontrolünüzde olduğunu görebilirsiniz. Büyük düşünmeli ve ufkunuzu genişletmeye bakmalısınız.

Oğlak Burcu: Burcunuza giren ve zaten yöneticisi olduğu için de keyifle karşılanan Satürn, önümüzdeki bu yaklaşık 3 yıllık dönemde sizi çok güçlendiriyor. Hem kariyerinizde hem kimliğinizde sınırlarınızı çok daha rahat çizebileceğiniz, hayatın keyifli yönlerine hiç olmadığınız kadar açık olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yeni hobiler, yeni hayaller yeni hedeflerle kendinizi adeta baştan yaratacaksınız. Sağlığınızda da geçmişin sıkıntılarını geride bırakacağınız ve kronik sıkıntılara kalıcı çözümler getirebileceğiniz bir dönem başlıyor. Sahip olduklarınızı paylaşmak ve yakın beraberlikteki paylaşımlar önem kazanıyor.

Kova Burcu: Satürn güçlü olduğu Oğlak burcunda, siz Kova’lara klasik sıkı çalışmanın önemini ve bu dönemde yeni vizyonların ve akılcı kestirmelerin işe yaramayacağını öğretmeye geliyor. Geleneksel yöntemlerin ve bakış açılarının kıymetini anlayacaksınız. Bu dönemde karşınızdaki kişilerin enerjilerinden beslenebilirsiniz. İlişkiler ve ortaklıklarda karşı tarafın yaratıcılığı ve coşkusu sizi doğru yöne çekecektir. Herşeyin sizin kontrolünüzde olmadığını hissettiğiniz bu dönem akışta kalmak ve maksimum keyfi almaya çalışmak en iyisi. Mayıs ile birlikte yaşadığınız yerle, hayatınızın değişmezleriyle ilgili sürpriz değişiklikler başlayabilir.

Balık Burcu: Gelecekten beklentilerinizin ciddileştiği ve uzun vadeli planlar yaparak bunları sosyal çevrenizin desteğiyle gerçekleştirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemde özellikle işle alakalı networkingler çok yararlı olacaktır. Bekarsanız ilişkiler ciddileşebilir, artık partnerinizle daha ciddi konulara ve birlikte yapabileceklerinize daha fazla odaklanıyorsunuz. Ufkunuzun genişleyeceği bu yıl özellikle yurtdışı iletişimlerinizi çok şanslı kılıyor. Kariyerinizde de önceki yıllardaki emeklerinizin karşılığını toplayabileceksiniz.

Satürn’ün Oğlak burcu geçişinin, herkesin geçmişten gelen endişe ve korkularından sıyrılarak olabileceği en iyiye ulaşmasında yol gösterici ve takdir edilen bir rehber olmasını diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*