Uranüs boğa burcunda: Finansal ve bedensel uyanış

Devrimlerin, farkındalığın ve büyük uyanışların simgesi Uranüs, 15 Mayıs’ta boğa burcuna geçiyor ve 2026 yılına kadar da boğa burcunda kalacak. Uranüs’ün boğa burcundaki yolculuğu sizin için ne anlama geliyor ve önümüzdeki 8 yılda hayatınızı nasıl şekillendirecek? Bu sorunun yanıtlarını ve Uranüs’ün boğa burcundaki enerjisi ile nasıl uyumlanabileceğinizi bu yazıda biraz olsun aktarmaya çalışacağım.

Uranüs’ün boğa burcu transitini daha iyi anlamak için aslında çıktığı burçtaki seyahatini bir hatırlamak gerekiyor. Uranüs koç burcunda olduğu 2010 Mayıs’tan bu yana sizi çok daha cesaretli olmaya, istediğiniz şeyler için mücadele etmeye, zor tercihler yapmaya zorlayarak mücadele gücünüzü ortaya çıkardı.

2011’den bu yana hayatınıza şöyle bir baktığınızda büyük olasılıkla büyük değişimler ve geçişler olduğunu görürsünüz. Hayatınızın direksiyonuna geçerek, değişiklikler yaptığınız bir dönemdi Uranüs koç geçişi. Uranüs koç burcundan çıkarken, ne kadar yol aldığınızı görün ve o zamandan bugüne gerçekleşen değişimlerin ve verdiğiniz mücadelelerin sizi nasıl bugünkü halinize getirdiğini fark edin ve  takdir edin. Kendinizin, isteklerinizin ve yapabileceklerinizin artık çok daha fazla farkındasınız.

Dünyada da bireyin devletle mücadelesi, bireysel özgürlükler ve tercihler için verilen mücadeleler, daha büyük çapta arap baharı gibi konular uranüs koç burcu transiti konuları arasında yer aldılar.  Ordularda renovasyon, özellikle internet girişimcilikleri, sportif faaliyetlere artan ilgi ve kişisel olarak başarabileceğimize olan inancımız bu transitle ortaya çıktı ve pekişti.

Uranüs boğa burcuna geçerken, bize güvence ve konfor arayışımız üzerinden maddi dünyada varoluşumuzla, kendimize olan güvenimizle ilgili yeni dersler getirecek.

Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ne anlama geliyor?

Yavaş hareket eden gezegenlerin burç değiştirmeleri, sadece kişisel hayatlarımızda değil, dünyada da kolektif olarak yeni bölümlerin başlangıcı anlamına gelir. Uranüs enerjisi adeta bir şimşek gibi gibi son derece tahmin edilemez, ani ve düzensizdir. Kendi haritalarımızda da Uranüs’ün dokunduğu kişisel gezegenler özellikle özgürlük ve alışılmışın dışında bir tarzda ifade bulan yönlerimizi anlatır.

Sabit ve toprak elementinden olan Boğa burcu ise, beklenmedik sürprizlerden ve değişimden en hoşlanmayan, aksine istikrar ve güvene, sürekliliğe önem veren bir burçtur. Uranüs’ün boğanın karşıt burcu olan akrep burcunda yüceldiği düşünülür, yani esasen Uranüs, boğanın enerjisine o kadar uranüsyen şekilde uyumsuzdur.

Bu sadece boğa burçları için gibi anlaşılmasın, hepimizin garanti olarak gördüğümüz, sürekliliğine güvendiğimiz, konforunda huzur bulduğumuz her konu ve bu konulara yaklaşım biçimlerimiz bu geçişte değişmek durumunda. Burcun enerjisine zıt bir yenilenme dalgası olduğu içinde bunun bir itiş kakışlı, kabullenmekte görece zorlanılan bir doğada olacağını söylemek mümkün.

Dünyada da doğa ile olan ilişkimiz, üretim biçimlerimiz, maddi kaynaklar ve bunları yönetme biçimlerimiz, değerli kaynakları kullanma biçimlerimiz, para ve teknoloji bağlantısı, çevresel duyarlılık gibi konular öne çıkacaktır.

Uranüs boğa burcu geçişi, dünyada hangi değişimleri getiriyor?

15 Mayıs’tan itibaren 2026’ya kadar olan dönemde, boğanın alanı olan maddi dünyada büyük değişiklikler beklemeliyiz. Tarım, gıda üretimi ve tüketimi konularında büyük farkındalıklar yaşanacaktır. Gıda katkı maddeleri ve doğaya verdiğimiz zarar nedeniyle uyanan bu yüksek bilincin yardımıyla, paranın sözkonusu olmadığı kolektif oluşumlar, aktivist komüniteler görebiliriz. Sürdürülebilir tarım, doğal tarım ve bunun etrafındaki politikalar ve yaptırımlar da dikkat çekebilir.  İnsan olarak dünyadaki varlığımız ve doğaya etkimiz önemli bir konu olacağından bu yönde çevreci bilinç ve faaliyetler artabilir.

Boğanın para ile olan ilişkisi finansal konuları da önümüze getiriyor ve bu geçiş özellikle bankacılık sigortacılık sektörünün yapılanmasını ciddi şekilde değiştirebilir. Geleneksel anlamda para olmayan fakat “değer” olan kripto para birimleri – bitcoin, blockchain vb.- alışkın olduğumuz ticaret anlayışını çok değiştirebilir ve stabilite olmaksızın ani kazançlar ve ani kayıplara neden olabilir. Fakat aynı zamanda ekonomide büyük yenilenme ve innovasyon dönemi de olacaktır.

Sanatta da innovasyon, teknolojinin daha fazla yer alması yanı sıra, değerli olan herşeyin, mücevherlerden, sanat eserlerine yeniden tanımlanacağı bir döneme giriyoruz. Medikal, para olmayan teknolojik paralar, robotik, güzellik ve wellness sektörleri teknoloji dalgasından büyük değişim payını alacaklar.

Psikoloji ve özellikle beden-zihin bütünlüğü konularında da çok yenilikçi, daha önce mümkün olamayacağını sandığımız bir çok devrimsel gelişme yaşayabiliriz. Nöroloji, ortopedi ve fiziksel sağlık, huzur arası ilginç bağlantılar olabilir. Düşüncelerin gücünün, bedenin sistemi üzerindeki mucize etkilerine de tanık olabiliriz. Fiziksel olarak daha önce mümkün olmadığını sandıklarımızı yaşayabiliriz. Obezite dahil olmak üzere, birçok psikolojik kökenli rahatsızlığa bu dönemde somut çareler bulunabilir.

Uranüs boğa burcu geçişinden kişisel olarak nasıl etkileneceğiz?

Ayağınızı bastığınız yer sallandığında veya sürekli olarak orada olduğunu düşündüğünüz şeylere güvenemediğinizde, sadece kendinize ve üretme kapasitenize daha fazla güvenerek ilerlemek zorunda kalırsınız. Gerçekte kim olduğumuzu, hammaddemizi ve nelerin bizim için gerçekten değerli olduğunu da aslında ancak bu şekilde anlayabilir ve büyüyebiliriz.

Size güven veren nedir? Neler kendinizi güvende hissettiriyor? Parayla ilişkiniz nasıl? Bedeninizle ilişkiniz nasıl? Maddi kaynaklarınız, kendinize olan güveninizin ne kadarını oluşturuyor? Ne kadar üreten ne kadar tüketensiniz?  Ne kadar kazanan ne kadar harcayansınız? Ne kadar huzurunuz var, ne kadar krizlere odaklı yaşıyorsunuz? Bu soruların hepsini yeniden düşünmek ve aşırılıklara giden veya artık gelişimimizin önünde duran yaklaşımlarımızı değiştirmek durumundayız. Hayat ve kendimize duyduğumuz güvenin aslında sahip olduklarımız ve ilişkilerimizden değil, içeriden ve kendimizden kaynaklandığından emin olacağız.

Uranüs boğa burcundayken nelere dikkat etmeliyiz?

Uranüs boğa burcundayken, bize güven veren ve stabilite hissimizi destekleyen konularda olmazsa olmazcı yaklaşımlardan uzak durmalı ve biraz daha kendimize ve dünyaya güvenerek riskler alabilmeli ve yeni şartlara esneyebilmeliyiz. Buna direncimiz ölçüsünde malvarlıklarımızla, işimizle, bedenimizle, parayla olan ilişkimizle bizi uyandırmak için gereken sarsıntının şiddeti artacaktır.

Eğer para kazanıyor ama pintilik ediyor veya harcamak istemiyorsak bu tavır değişmek zorunda, sürekli borçlanarak yaşıyorsak daha fazla değer üretebilmenin yollarını keşfetmek durumundayız.  Beden zihin bütünlüğümüzün dikkate ihtiyacı varsa vücudumuzla ilgilenmeye başlayacağız.

Uranüs akrep burcu jenerasyonu da bu süreçte önemli orta yaş transitlerinden birini yaşayacak. 9 Eylül 1975 ile 16 Kasım 1981 arasında doğanlar (21 Mart-16 Kasım 1981 arası Uranüs Yay burcundaydı, bu aralık hariç) özellikle hayatları boyu devam etmiş olan önemli krizlerden kurtulma fırsatları yakalayabilirler. Bununla birlikte hayatlarının mevcut düzenlerine karşı da bir meydan okuma hissi içinde olacaklar. Sizi memnun etmeyen durumları değiştirip, gerçekten işinize yarayan ve sizi memnun eden, rahatınıza ve konforunuza katkıda bulunanları ise korumak için dengeli bir eleme yapmak durumundasınız. Kariyerinizde, ilişkilerinizde önemli farkındalıklar yaşayabilir, radikal değişiklikler yapabilirsiniz.

Boğa, akrep, aslan ve kova burcunda gezegenleriniz varsa, bu geçiş sizin için özellikle önemli olabilir. Ne ile uğraşırsanız uğraşın bu dönemde sürdürülebilirlik kavramını yeniden tanımlamalı ve beklenmedik şekilde değişen şartlara göre daha fazla esneklik gösterebilmelisiniz.

Uranüs transitleri, her zaman aklınızın ucundan geçmeyen etkilerle gelir ve sizi gelişiminiz için göremediğiniz bir yerden yakalar. Dünyanızı sallayarak önemli dersler verir. Sarsılmaktan korkmayın fakat değişime ve yeni sürprizlere mümkün olduğunca açık olmaya çalışın.

Uranüs’ün boğa burcuna girişi, müthiş bir göksel eşdüşümle boğa burcu yeniayı ile birlikte gerçekleşiyor. Bu 8 yılllık yenilenme dönemine, bedeninizle, sağlığınızla, maddi imkanlarınızla, sahip olduklarınızla, değerlerinizle, güvende olma duygunuzla, bundan sonraki gelişiminiz için yeni ayarlar yapmaya niyet ederek ve bu yönde “pratik” adımlar atmaya hazırlanarak geçirmenizi öneriyorum. Unutmayın bu transitte, “KALICI” olan tek şey “DEĞİŞİM” olacak.

Kişi olarak sizin bu geçişten kendi hayatınızda nasıl etkileneceğinizi ve bu geçiş sırasında nelere dikkat edebileceğinizi öğrenmek isterseniz bana bu sitedeki form üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*