Ay düğümleri İkizler-Yay burçlarında: 2020-2022

Ay düğümleri 5 Mayıs 2020 tarihinde yengeç ve oğlak burçlarından ikizler ve yay burçlarına geçiş yapacak. 18 Ocak 2022 tarihine kadar ay düğümleri İkizler-Yay burçlarında seyredecekler. Düğümlerin burç değiştirmeleri hem bireysel olarak hem de tüm dünyanın olayları açısından önemli bir enerji değişimidir.

2018 Kasım ayından beri daha fazla temasa geçmek için zorlandığımız Yengeç burcu konularıyla hepimiz yüzleştik. Aile travmalarında iyileşmeler, nesilden nesile aktarılan davranış kalıplarının gözden geçirilmesi, esas huzurun içimizde olduğu gerçeği, evin kudsiyetinin ne kadar anlamlı olduğu, ailelerimizle yeni ve sağlıklı bağlar kurmanın iyileştirici gücü ve artık işimize yaramayan yapıların çöküşü olarak yaşanmış olabilir bu enerjiler. Bazılarımız için hayatın zorlu şartlarından bir saklanış, içe dönüş ve iyileşme dönemi olurken, bunu doğal olarak göremeyen kişiler için de iş anlamında bir yozlaşma, manasızlık ve statü kariyer itibar güç konularına karşı bir algı değişmesi olmuş olabilir.

Bu döngünün son günlerini yaşadığımız bugünler, içimizde iyileşmesi gereken her ne varsa kendi derinliklerimize dalarak bunlarla yüzleşip, geçmişi geride bırakabilmemiz için son çağrı. Mayıs ayı ile birlikte ikizlerin çılgın temposu başlayacak ve bambaşka havalara doğru ilerleyeceğiz.

Ay düğümleri İkizler-Yay burçlarına geçtiğinde neler beklemeliyiz?

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki bu geçişi tam manasıyla anlayabilmemiz yaklaşık bir yılı bulacaktır. Uzunca bir süre daha yengeç temalarında daha da bilinçaltı bazı çıkarımlar yapabiliriz. Her türlü önyargıdan arınmış olarak kendi içimize objektif bir merakla cevabını samimiyetle merak ettiğimiz sorular soracağız. İlk belirtileri bu yılın Aralık ayında hissedebiliriz.

Aşırı iyimserlikle, düşünmeden hareket etmek bu dönemde hiçbir işe yaramayacaktır. Seyahat yoluyla, yüksek öğrenimle, kimi gurular ve liderler yoluyla cevapları kendi dışınızda aramak sonuçsuz kalacaktır. Sportif faaliyetlerin de rahatlatıcılığı azalacak, daha çok düşünmek daha çok okumak gerekli olacaktır. Kanepenizde basitçe nefes alarak bulabileceğiniz hazine değerindeki bilgilere sadece daha fazla içselleşerek ulaşabileceksiniz. Bu dönemde kendinizi ve başkalarını “dinlemek” çok gerekli ve altın bir beceri olacaktır.

İkizler burcu altın çağını yaşarken, Yay burcu biraz hevesini törpülemek, her şeyi bilmediğini kabul etmek, aşırı iyimserlikle pişman olacağı kararlar almamak ve hayatlarımızın ne kadar kırılgan ve ölümlü olduğunu hatırlamak durumunda kalacaktır. Doğum haritalarınızda da aynı şekilde Yay burcunun bulunduğu alandan İkizler alanına doğru sizi iten rahatsızlıklar baş göstererek doğru bir denge bulmanız gerekecektir.

Bu her türlü eğitim öğretim faaliyetinin çılgınca arttığı bir dönem olacaktır. Paylaşılan bilginin kaynağı önemli hale gelecek ve bilgiyi paylaşmanın sorumluluğu kavramı yerleşecektir. Yalan yanlış bilgilerin paylaşımının engellenebilmesi dahi mümkündür. Mantık ve bilim yeniden hakettiği değeri bulabilir. Bu dönemin teknoloji kullanarak geliştirilen yeni ve insan yararını gözeten sosyal platformların haberleşme çağı olacağı kesindir.

Önümüzdeki 1.5 yıllık dönemde yurtdışı seyahatler ya mantıksız hale gelebilir ya da ciddi kısıtlar getirilmek zorunda kalınabilir. Küçük lokal topluluklar ve bu toplulukların iletişimini kolaylaştıran girişimlerin altın çağı olacaktır. Bu dönemde birçok akademik ve ağır eğitim herkesin katılabileceği mini ve hatta ücretsiz hale getirilebilir.

Ay düğümlerinin İkizler-Yay burçlarına geçmesi burçları nasıl etkileyelecek?

Yine hatırlatmak isterim ki, bu geçiş her birimizi bireysel olarak farklı etkileyecektir. Burçlara göre genellemek sadece kuş bakışı bir fikir verebilir. Kişisel haritalarımız ve ruhumuzun olgunluğu bu transiti ne şekilde yaşayabileceğimizi önemli ölçüde değiştirebilir. Bunu her astrolojik genel bir yorum okurken aklınızın bir köşesinde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Burçlara göre kısa kısa bahsetmek gerekirse;

Koç Burcu: Bu zihinsel faaliyetlerinizin ve yakın çevrenizle iletişim kurmak zorunda kaldığınız bir dönem olabilir. Kardeşlerinizle ilgili ve kendi inançlarınızla ilgili önyargılarınızdan kurtulacaksınız. Hayata bakışınızı değiştirecek eğitimler alabilir veya hazırlayabilirsiniz.

Boğa Burcu: Yeni ufuklar keşfetmek zorunda kalmayacağınız bu dönem bildiğiniz alışık olduğunuz konulardan maddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Borçlanmak için iyi bir dönem değil. Düzenli gelirler önemli olacak.

İkizler Burcu: Bu dönemde ufkunu genişletecek olan sadece Terazi Burcu ve sizlersiniz. Resmi olarak yüksek öğrenim kararı alabilir, gruplarla online eğitimler yoluyla hayata bakışınızda devrim niteliğinde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Karşınıza birçok fırsat çıkacaktır, önceliği kendinize verin.

Yengeç Burcu: Bu dönemde ezbere diyet ve spor programlarından kaçınmanız çok önemli. Yaşadığınız sıkıntıların derinlerine inebilmek için biraz inziva ve mantıklı yaklaşımlar gerekli olabilir. Çocuk düşünüyorsanız tam zamanı.

Aslan Burcu: Bu dönemde arkadaşlık ve mesafeli dostluklar aşktan ve keyiflerden önemli olacaktır. Aşırı harcamalar, aşırı sportif faaliyetler başta olmak üzere her türlü aşırılığı mantıkla tekrar tekrar sorgulamanız, planları değiştirmeniz gerekebilir. Gelecekle ilgili tasarılara başlayabilirsiniz.

Başak Burcu: Sizin için artık çalışma vakti geldi. Yeni geleceğiniz için altyapı kuracağınız bu dönemde birkaç işle bile uğraşmanız mümkün. Yaratıcılığınızı konuşturduğunuz ve saklanmayı bıraktığınız dönem başlıyor.

Terazi Burcu: Bu dönemde her türlü yaratıcı faaliyet sizin için önemli olacaktır, hobileri işe dönüştürebilirsiniz. Öğrendikleriniz hayata bakışınızı değiştirebilir. Çocuk sahibi olmayı düşünenler için de kutlamaların olabileceği bir dönem başlıyor.

Akrep Burcu: Sizler için ailevi sorumlulukların ve yakın duygusal bağlar kurmanın konu olduğu bir dönem. Ortak finansal alanda şanslar olabilir. Krediler, miras konuları sizden yana fakat üstünüze düşeni yapmanız gerekecektir.

Yay Burcu: Bekarsanız bu dönemde ciddi ilişkiler içine girebilirsiniz. Her türlü anlaşma ve ortaklık için iyi bir dönem. Kendi bildiklerinizi bir kenara bırakıp karşı tarafı dinlerseniz kazançlı çıkabilirsiniz. Riskli girişimlere bulaşmayın.

Oğlak Burcu: Bu dönemde sağlığınızı ve günlük hayatınızı yeniden bir düzene sokmanız gerekecektir. Çalışıyorsanız yoğunluğunuz her zamankinden daha fazla olabilir. Maddi kaynaklarınızda değişiklikler mümkün.

Kova Burcu: Her türlü hobi ve yaratıcı çalışmanın sizin için desteklendiği bir dönem. İşte sorumluluklarınız artabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu da mümkün olabilir. Karşı tarafın kaprisleri artık çalışmayacaktır, kendinizi çok iyi tanıdığınız bir dönem.

Balık Burcu: Bu dönem hayatınızda elde olmayan birçok gelişme olabilir, esnek ve kabullenici olmaya çalışmalı ve ailenizle bağlarınızı geliştirmelisiniz. Planlarınızın yürümemesinde sizin için çok hayırlar bulunabilir.

Ay düğümlerinin İkizler-Yay burçlarına geçmesi sizi nasıl etkileyecek?

Bu dönemi elbette Uranüs Boğa burcu geçişi, Chiron Koç burcu geçişi, Satürn Kova geçişi ile birlikte değerlendirmek gerekir. Bu dönemin kişisel olarak sizin yaşamınızda ne gibi etkileri olacağını merak ediyorsanız, sadece bu konuya özel kısa bir yazılı rapor almak için bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

Kişisel danışmanlıklar hakkında bilgi almak için de her zaman sosyal medya kanallarımdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Ay düğümleri İkizler-Yay burçlarında: 2020-2022

  1. Teşekkür ederim yazı çok güzel bir ikizler kadını ve yükselen yay olarak öneriniz varsa dikkate almak isterim tabi bu durum biraz tedirgin ediyor ister istemez sevgiyle kalın iyi günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*