Satürn Kova Burcunda 2020 – 2023 : Yeni bir gelecek inşa etmek

Satürn, 22 Mart 2020 tarihinde Kova burcundaki yolculuğuna başlıyor. Yaz aylarına kadar bize önümüzdeki bu 3 yıllık sürecin temalarından bir seçki bırakarak, yaz ile birlikte son rötuşlar için Oğlak burcuna geri dönecek. Son 3 yılın dersleri neydi? Yeni dönemin mesajları neler? Gelin birlikte bakalım.

Zamanın şu noktasında, hem kişisel hayatlarımızda hem de global olarak olaylar diliyle, çok ama çok önemli mesajlar alıyoruz. Kişinin ruh dünyasıyla ilgilenen bir astrolog olarak, dünya astrolojisi ve gelecekte olabileceklerden ziyade kendi iç huzurumuz, kendi içimizdeki kainatı okumanın ve kendimizi hesaba çekmenin bu zorlu süreçlerden geçerken en iyi yol olduğuna inanıyorum.

Satürn Oğlak Burcu’ndan çıkarken ne anlatıyor?

Satürn Oğlak burcu transiti, son derece yorucu ve talepkar olabilirken, esasında hayatlarımızda hangi düzenlerin çalışmadığını ve neyin çürümüş ve kokuşmuş olduğunu bizlere gösterdi. Her türlü hırslarımızın, başarı ve prestij arzumuzun, güvence korkusu ile kolkola ilerleyen bir samimiyetsizliğin ve ruh yoksunluğunun hayatlarımızda nelere mal olabileceğini tüm ayrıntılarıyla yaşadık. Bunun yanı sıra yeni bir gelecek inşa etmemizin önünde engel olabilecek atalarımızdan bizlere aktarılan ve hayatlarımızda söz sahibi olup artık geçerliliğini yitiren duygusal kalıpların ve korkuların da gerçeklikleriyle yüzleşmek zorunda kaldık. İşlerimiz, düzenlerimiz değişti, kendi gerçeğimizle daha samimi olma yönünde önemli adımlar attık, çalışmayan kalıpları yıktık. Şimdi sıra bu yeni samimiyetle, insanca, her birimizin bir diğeri ve dünya üzerinde doğrudan bir etki sahibi olduğumuzun sorumluluğunu alarak yeni bir gelecek yaratmaya geldi.

Jüpiter ve Pluto Oğlak burcunda ilerlemeye devam ederken, bu yazdan itibaren sonbahara kadar Satürn de onlara katılacak. Bu, yukarıda bahsettiğim tür değişimlerin son perdesi gibidir. Özellikle 2020 Mayıs ayına kadar da iş ve özel yaşam dengesi hala gündem olacaktır. Sürekli olarak çalışamayız ve ailemiz, evde geçirdiğimiz zaman, kendimize karşı olan samimiyetimiz gerçek huzurun temelidir. Bu dönem, evde yeterince zaman geçirdiğimizden, niyetlerimizde samimi olduğumuzdan, hırslarımızı törpülediğimizden emin olacaktır.

Satürn Kova Burcu geçişi ne anlama geliyor?

Satürn Kova burcundaki yolculuğunda, Boğa burcundaki Uranüs ile ve Koç burcundaki Chiron ile de temaslarda bulunacak ve bu yıl Mayıs ayından itibaren de getireceği değişim hızlanacaktır. Uranüs’ün Boğa burcu geçişinde anlatmış olduğum konular ile ilgili önemli adımlara tanık olabiliriz. Sağlık tarım ve finansal yapılarda toplumsal boyutta devrim sayılabilecek yenilikler bekleyebiliriz.

Bu transitlerle dünyanın sosyo ekonomik yapısı önemli değişikliklere doğru ilerlerken, kitlelerin hakları, bireysel özgürlükler, alternatif ekonomik yöntemler, teknolojinin değiştirdiği sağlıkta, tarım ve üretimde ve finansal konularda sıklıkla karşılaşabiliriz.

Satürn Kova geçişinin, başak dolunayı alt döneminde gerçekleşecek oluşu, bildiğiniz gibi sağlık ve iş yaşamı konusunda zaten pek çok radikal değişikliklerle başladı. Bundan sonraki süreçte de kitlelerin, grupların toplu halde bulunduğu her yer için yeni kurallar ve düzenler oluşmaya başlayacaktır ve bu kurallara uymamanın ağır sonuçları ve yaptırımları olacaktır. Bu dünyada hep birlikte bulunduğumuzu hatırlatan ve birbirimiz ve doğa üzerindeki etkilerimizin farkına daha fazla varmamızı sağlayan olaylarla bedenlerimize, doğaya, çevremize ve birbirimize karşı sorumluluklarımızı üstlenmek zorunda kalacağımız bir dönem olacaktır. Daha insanca bir yaşam için hem dayanışma artacak hem de herkesin uymak zorunda olduğu kurallar oluşturulacaktır.

Bu geçişin başkent Ankara’ya göre hesaplanan giriş haritasında toprak bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi, insan sağlığı ve bu konulardaki resmi çalışmalara yönelik vurgular var. Bu konularda yeni adımlar atılarak, yeni örgütlenmelere ve yaptırımlara gidilebilir. Sivil toplum kuruluşları ve teknolojik gelişmeler bu değişimin önemli yapıları olacaklardır.

Satürn Kova Burcu’ndan son geçtiğinde internetin icadına tanık olmuştuk. Bu dönem kitleleri birleştiren, sağlık ve finans konularında çığır açacak olan yeni teknolojik gelişmeler kadar bunlar üzerindeki kontrollerin de artacağı bir dönem olacaktır.

Satürn Kova geçişinden özel olarak etkilenecek olanlar

Kişisel bazda, son 3 yılda yaşadığınız önemli değişiklikler sonrası zamanı nasıl kullandığınız, ne kadar disiplinli ve iradeli olabildiğiniz, hangi kuralları yıkıp insanca bir yaşam için ve hem kendi yararınız hem de başkalarının yararı için hangi kuralları getirmeye ihtiyacınız olduğunu gözden geçirerek yeni bir vizyonla, yeni bir gelecek inşa etmeye başlarsınız.

Eğer 1945-48 veya 75-78 yılları arasında doğduysanız bu dönem sizin için ekstra anlamlı olacaktır. En iyi anlamıyla yaratıcılığınızı toplumsal yarar için kullanmaya başlayabilirsiniz ve mesleğinizde önemli bir yol ayrımına yaklaşıyor olabilirsiniz. Esnek olabilmek, bazı durumlarda ayrıcalıklı olmayan muamelelere tolerans gösterebilmek önemli sınavlar olacaktır. Grup kuralları, disiplin konularına esnek yaklaşabilirseniz sağlığınız için de iyi olabilir.

Boğa, Aslan ve Akrep burçları için bu geçiş önemli ve dinamik bir süreç olacaktır. Boğa için kariyerinde, Aslan için ilişkilerde, Akrep için aile yaşamında önemli sınavlar ve sorumluluklarla ilgili değişim dönemi olabilir. Kova burçları ise bu sürecin ana oyuncuları olarak hem kişisel olarak hem de kariyerlerinde güçsüzlüklerini fark ettikleri anda güçlenmeye başlayacaklardır.

Satürn Kova Burcunda burçları nasıl etkileyecek?

Şunu belirtmek lazım ki, bu geçiş her birimizi bireysel olarak farklı etkileyecektir. Burçlara göre genellemek sadece kuş bakışı bir fikir verebilir. Kişisel haritalarımız ve ruhumuzun olgunluğu bu transiti ne şekilde yaşayabileceğimizi önemli ölçüde değiştirebilir. Bunu her astrolojik genel bir yorum okurken aklınızın bir köşesinde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Burçlara göre kısa kısa bahsetmek gerekirse;

Koç Burcu: Yeni bir gelecek vizyonuyla, yeni bir network kuracağınız, yeni düşüncelerle, alacağınız eğitimlerle hayatınızda yeni yaratıcı alanların açılabileceği bir dönem olabilir. İletişim becerilerinizin gruplarla gelişebileceği, son 3 yılki çalışmalarınızın meyvelerini toplayabileceğiniz bir dönem olabilir. Bedensel ve finansal uyanışlar içindesiniz, ilişkilerde değerleriniz değişiyor.

Boğa Burcu: Kariyerinizde artan sorumluluklar ve güçleneceğiniz yeni bir düzen söz konusu. Yeniden veya ilk kez anne-baba olabilirsiniz. Bu dönem maddi konularda denge bulmak gerekebilir, kredi kullanırken fazla iyimser olmayın. Kendinizin daha fazla farkında olabilirsiniz. İlişkilerde kendi değerlerinizi yeniden düşünmeniz ve sahip çıkmanız gerekebilir.

İkizler Burcu: Size yeni ufuklar açan ciddi çalışmalar içine girebilirsiniz. Yeni bir konuda çalışmak, üniversiteye dönmek, gruplar içinde olacağınız yenilendiğiniz çalışmalar içinde olmak için harika bir dönem. Bu süreç size yeni bir kimlik ve yeni bir kariyer getirebilir. Bekarsanız, sizi sıkan konularda özgürleştiren ciddi bir ilişki söz konusu olabilir.

Yengeç Burcu: Yakın beraberliklerinizde daha fazla özgürlük ve iletişimin olacağı, sürekli dip dibe olmamayı deneyimleyebileceğiniz bir dönem başlıyor. Karşı tarafa ihtiyaç duyduğu özgürlüğü verebilmeli ve kendinizi sözcüklerle daha iyi ifade etmeli, sözlü iletişiminizi geliştirmelisiniz. Ortaklı işler ancak toplumsal olarak yararlıysa uzun ömürlü olabilir. Ruhunuz önemli sınavlardan geçiyor.

Aslan Burcu: İlişkiler ve anlaşmalarda sizi her bakımdan zorlayabilecek kişiler karşınıza çıkabilir veya mevcut ilişkilerinizde sorumluluklar artabilir. Karşı tarafın ihtiyaçları ve özgürlüğü ile kendinizinkiler arasında yeni bir denge kurmak kolay olmayacaktır. Esnek olabilirseniz ciddi bir ilişki yeni bir anlaşma uzun ömürlü ve çok yenileyici olabilir. Yeni bir gelecek tasarlamaya başlayın.

Başak Burcu: Kariyerinizde yepyeni bir dönemin eşiğindesiniz. Gruplarla birlikte çalışarak yeni bir geleceğin altyapısını oluşturduğunuz yıllardasınız. Sağlığınızı korumak ve geliştirmek için disiplinli hareket etmek gereği var. Günlük rutinlerinizi, beslenme ve egzersizlerinizi yararınıza olacak şekilde yenilemelisiniz.

Terazi Burcu: Bu sizin için çok keyifli bir dönem olabilir. Yeni ve keyifli uğraşlar edinebilir, çocuk sahibi olabilir, çocuklarınız varsa hayatınıza çok farklı tecrübeler ve bir özgürleşme getirebilirler. Yakın ilişkilerde özgürlüğün önemi daha fazla vurgulanacaktır. Yükseköğrenim çalışmaları için iyi bir dönem.

Akrep Burcu: Ait hissedeceğiniz bir yer arayışında olabilir, geleceği düşünerek grup yatırımları, arsa toprak vb. satın almak isteyebilirsiniz. Bu dönem kariyeriniz için çok parlak değildir, iç dünyanızda özgürleşmeniz gereken kalıplarla ve akrabalar ve aile ile ilgili meselelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Anne-baba olabilirsiniz.

Yay Burcu: Zihinsel olarak birçok kalıptan kurtulabileceğiniz, yakın çevrenizle, eşinizle ve dostlarınızla karşılıklı varlıklarınıza ve özgürlüklerinize saygı içerisinde iletişim kurabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Eğitimler alabilir veya siz kendiniz eğitmen olabilirsiniz.

Oğlak Burcu: Son 3 yılda başkalarıyla aranızda sağlıklı sınırlar koyabildiyseniz bu dönem maddi açıdan son derece karlı çıkabilirsiniz. Sağlığınızı iyileştirmek için günlük rutininizi hareketlendirmeli, akılcı seçimler yapmalı ve sağlığınız için düşüncelerinizi daha net aktarmalısınız.

Kova Burcu: Hem kariyeriniz, hem kimliğiniz bakımından yepyeni bir döneme giriyorsunuz. Grupları kapsayacak şekilde sorumluluklarınız artabilir, bir çok önyargıdan kurtularak objektif bir bakış açısıyla ufuklarınızı genişleteceksiniz. İnançlarınızı gözden geçireceğiniz bir dönem.

Balık Burcu: Bu, içselliğinizin artacağı, hayatınızdan gereksiz tüm sosyalliğin uzaklaşacağı bir dönem olabilir. Kendi içinizde bir yenilenmeye giriyorsunuz ve hayat daha çok kontrolünüz dışındaki olaylarla şekillenecektir. Dışarıdan çok iç dünyanıza bir düzen getirmeye çalışabilirsiniz.

Satürn Kova Burcu geçişi sizin haritanız için ne anlama geliyor?

Hepimiz için bu yeni dönem herkes için kalıplaşmış birçok yapının yenilikçi şekillerde yeni bir düzen kazanacağı bir süreç olacaktır. Bu dönemin kişisel olarak sizin yaşamınızda ne gibi etkileri olacağını merak ediyorsanız, sadece bu konuya özel kısa bir yazılı rapor almak için bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

Kişisel danışmanlıklar hakkında bilgi almak için de her zaman sosyal medya kanallarımdan bana ulaşabilirsiniz.

One thought on “Satürn Kova Burcunda 2020 – 2023 : Yeni bir gelecek inşa etmek

  1. Merhaba, sayfanizda Özel kisa yazili rapor icin sınırlı sayıda yorum yapiyormusunuz kisa biseyler kisa banada birseyler yazarsaniz sevinirim
    Teşekkürler
    Çiğdem Mertaslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*