Boğa Burcunda Güneş Tutulması 2022: Yuvaya Dönüş

30 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması, bir sonraki Nisan’a kadar olan dönemde etkisini koruyacak. Bu tutulma, ay düğümlerinin boğa ve akrep burçlarına geçişlerinin getirdiği konuları daha hayatın içinde somut olarak görmemizi sağlayacaktır. Ay düğümlerinin boğa akrep burçlarına geçişi 18 Ocak’ta gerçekleşmişti. Kasımdan bu yana aslında bu tutulmanın açılım getireceği konulara hazırlanıyoruz farkında olsak da olmasak da. Yeni dönemde değer verdiğiniz konuların ne yönde bir değişimden geçmesi gerektiği Venüs oğlak burcunda geri giderken karşınıza gelmiştir. Bu dönemi daha iyi anlamak için, o dönemin kıymetli derslerini bir hatırlamanızı öneririm.

Ve bugün ben bunları yazarken, tutulmadan hemen önce Pluto geri harekete geçmek üzere yavaşladı.. Bu durum tabi tutulmanın getirdiği gündemlerle sonbahara kadar içsel olarak da çalışacağımızın bir göstergesi.

Bu tutulmada dengesi bozulmuş durumları dengeye getirmek teması var. Bu durum temelde anlaşmaları, maddi konuları, ilişkilerimizdeki değiştirmemiz gerektiğini gördüğümüz belki toksikleşmiş olan tutumları fark ederek bunlar üzerinde sürekli bir çaba ile denge bulmayı, adeta rehabilite olmayı içeriyor. Ve bu aslında geliştirmek istediğimiz her tür ilişki, anlaşma ve değerlerimiz için sonbahara kadar oldukça olumlu bir etki. 2022’nin genel teması zaten artık işlevsel olmayan her ne varsa bunları bırakarak iyileşme/özgürleşme ve bu durumlar 1 Nisan Koç yeniayı ile hayatlarımıza girmişti.

Bu tutulmada neyi geliştirmek istiyorsanız ona somut adımlarla başlayın..

Bilinçaltımızın ilişkilerimizi, kendimize ve başkalarına verdiğimiz değeri, yaşamda duyabildiğimiz huzurun boyutunu nasıl etkilediğini çok derinden hissedebileceğimiz bir tutulma bu. Bu dönemde karşınıza gelen konulara bedeninizin nasıl reaksiyon verdiğine ve mantıkla açıklanamayan sezgilerinize dikkatinizi vermenizi öneririm. Bu pekala sağlık konularında da çok iyileştirici, belki mucize kürlerin ortaya çıkabileceği sürpriz olumlu gelişmelere çok açık bir atmosfer olabilir. Tutulmada statükodan sıyrılmanın yıldızı statükonun burcunda yer alıyor. Uranüs’ün boğa burcunda 2026’ya kadar devam edecek olan yolculuğunun getirdiği konuları da hatırlamak isteyebilirsiniz.

Dengeye gelmesi gerekenler neler? Öncelikle ilişkilerde ve anlaşmalarda iki tarafın da karşılıklılıktan hoşnut olduğu bir hali, istikrarlı olarak sürdürebilmek ve bunun gerektirdikleri konumuz olacağa benziyor. Bir taraf çok veriyor, diğeri vermeyi hiç düşünmeden sadece alıyorsa veya tam tersi, maddi olarak değişen şartlar nedeniyle anlaşmalarda bir güncelleme gerektiren durumlar varsa bunlarla ilgili de karşılıklı diyaloglara, yaratıcı çözümlere açığız. Veya yeterince üretmeden, kimi huzursuzluklar, stresler nedeniyle çok fazla tükettiğiniz haller de dengelenmeli. Gerçekten rahatlayabilmek ve huzuru duyumsamak aslında bir şeyler yapıp ederek veya bir şeyleri yoğun şekilde arzulayarak değil, bu tutulmada aksine oturup hissetmeye izin vererek, daha çok duyumsayarak, andaki her şeyle barış içinde olmakla, kaynaklar yaratmakla, başta kendiniz olmak üzere mevcut kaynaklarınıza da değer vermekle mümkün. Bu tutulma ile her türlü olumlu yönde bir değişim olmak zorunda. Özellikle değişmesini hiç istemediğimiz, biraz işimize gelmeyen, hep öyle olmasına alıştığımız konular etrafında. Değişime kendinizi açabilirseniz bu tutulma çok bereketli olabilir.

Bir diğer dengeye gelmesi gereken konu, beden, zihin ve ruh dengesi. Takıntılı şekilde düşündüğünüz konular, yıpratan ruhsal buhranlar, kriz senaryoları, ya eğer şu olursa bu olursalar, sizi korkutan ve aslında huzurunuzdan mutluluğunuzdan çalan her eylem ve her eylemsizlikte, çarkı huzura çevirme gereği var. Şimdi bu anda, daha fazlasına hiç ihtiyaç duymadan olanla olandan hoşnut olma becerisi geliştirmeye hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Bu dönemde iç huzurumuz için ihtiyaç duyduğumuz şeyler, çok mantıklı gelmeyebilir, öyle bile olsa her durumda kendi iç sezginizi dinlemek destekleniyor.

Sonbaharda meyveleri toplayabilirsiniz..

Bu tutulma bir kırılma noktası. Bu dönem hayatınızda başlayan konular, keyifle düzenli bir çaba gösterebilirseniz büyütebileceğiniz kaynaklar haline gelebilir. Aksi takdirde sürekli olarak ilgilenilmeyen bitkilerin kuruması gibi kendi kaynaklarınızı çarçur edebilirsiniz. Ve bunu nasıl ele aldığınızın notu da bu sonbaharda verilecektir. Bu tutulmada biraz da bana göre, dünyanın çoğu ülkesini gezmiş bir maceracının hatta belki bir dervişin, kalbinin ve hislerinin daha önce hiç olmadığı şekilde açılması yoluyla, büyüleyici bir hayal ülkesi gibi görünen bir yere, masalsı bir yuvaya kendisine de açıklayamadığı şekilde yerleşmeye karar vermesi hissi var. Tedirginlik, değişim ve yerleşik yaşamın gerektirdikleri ve o macera hissini kaybetme korkusu yaşanırken bir taraftan, diğer taraftan da huzurlu ilişkilerin, bereketli anlaşmaların ve konforlu şartların keyiflerinin kokuları ve tadları var.

Büyüleyici masalsı evler demişken..

10 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında Merkür geri giderken, tutulmayla gündeminize giren konularda biraz mantık çerçevesinde revizyonlar yapmak gerekebilir. Mayıs sonu ile beraber de Venüs ve Mars rahat ettikleri burçlara geçecekler, ay sonunda tutulmanın bize neyi işaret ettiği çok daha netleşecektir. Her türlü ilişkide de olumlu bir değişim söz konusu.

Tutulmanın getirdiği kalkınmayı, hayatınızın her boyutunda yaşayabilmenizi diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*